Rozhovor Jakoba Nielsena a Vincenta Flanderse na téma použitelnost, konvence, stránky rockových kapel. Často se pánové shodnou, občas spolu nesouhlasí. Překlad článku z internetového časopisu CIO.
Hledáte návod, jak si provést optimalizaci pro vyhledávače sami? Trochu jsme se probrali Internetem a tady jsou výsledky.
Naprosto konkrétní, podrobně popsaný postup, pomocí kterého dospějete k úžasné copy. Zaručeně!
Naprosto konkrétní, podrobně popsaný postup, pomocí kterého dospějete k mizerné copy. Zaručeně!
Pokud na svých stránkách nadefinujete velikost písma tzv. fixním způsobem (px,pt,...) a ne tzv. relativním (%, em,...) způsobíte mnoha svým čtenářům značné těžkosti. Nebudou moci využít funkce svého prohlížeče ke zvětšení textu a Vaše stránky velmi pravděpodobně opustí.
Překlad a komentář staršího, avšak stále platného článku Jakoba Nielsena. Pojednává o chování uživatelů při hledání na Internetu a nabízí řešení, jak se jim přizpůsobit.
Nutnost používat jen fonty, o kterých předem víme, že je většina uživatelů má k dispozici, sice přispívá k použitelnosti stránek, občas ale také k nudě. Existuje nějaký rozumný kompromis?
Popis jednoduché a účinné metody informační architektury. Cílem je návrh základního organizačního schématu www stránek. Potřebujete jen papír, tužku a pár přátel.
Focus group a testování použitelnosti jsou dvě různé metody, které mají dva různé cíle. Neměli byste je tedy mezi sebou zaměňovat.
Mapa stránek poskytuje širší pohled na strukturu a obsah stránek a umožňuje přímý přístup k segmentům obsahu stránek. Svůj smysl má u stránek většího rozsahu, navíc s logickým, hierarchickým uspořádáním. U stránek, které hierarchickou strukturu příliš pevnou nemají, lépe splní roli pomocného navigačního prvku abecedně seřazený rejstřík stránek.
Proč slova webdesign a webdesigner svádějí k představě, že dobré webové stránky lze vybudovat nějakým snadným způsobem, proč tomu tak není a proč stavba dobrých stránek není o nic snadnější než stavba domu.